Sarp Levendoğlu, Din, Yaş, Dizi, Bilgi ve Biyografi

Serinin ölümüne kadarki en nadide kahramanı olan Sarp Levendoğlu, dini ve Müslüman ya da Hıristiyan olduğu, yaşı ve doğum tarihi, astrolojik burcu ve 2020'deki yaşı, dizisi, en ünlü rolleri ve başlangıcı sanatsal kariyeri ve ekranda sergilediği eserleri, bunların hepsini ve daha fazlasını onun hakkındaki bu kapsamlı raporda bulacaksınız.

Sarp Levendoğlu kimdir?

Doğum tarihi: 25 Aralık 1981.
Doğum yeri: Ankara, Türkiye.
Milliyet: Türk.
Din: Hristiyan.
Mesleği: Oyuncu ve Yönetmen.
Astrolojik İşaret: Oğlak.
Medeni Durumu: Oyuncu Burji Acklay ile (2014 - 2017) evli.
Sanat kariyerinin başlangıcı: 2002'de başladı.
Faaliyet yılı: 2002'den bugüne.
2020 yaşı: 39 yaşında.
 
Sarp Levendoğlu, Din, Yaş, Dizi, Bilgi ve Biyografi

Biyografi

25 Aralık doğumlu Türk oyuncu Sarp Levendoğlu, 1981 yılında 39 yaşında, astrolojik burcu Oğlak burcudur, Sarp Levendoğlu Türkiye'nin Ankara şehrinde doğmuştur, yönetmen Mustafa Altuklar'ın yeğenidir. , böylece ortaklaşa çalışmaya başladı Kendisinin yönettiği işlerde, altı yaşında bir çocuk olarak lisede Fransızca okuyup Bilgi Üniversitesi'ne görsel iletişim alanında kaydoldu, İstanbul Kültür Üniversitesi'nden oyunculuk derecesi aldı, ve çeşitli dizilerde rol aldı.

Sarp Levendoğlu'nun Karısı kimdir?

Sarp Levendoğlu, "Ağa El Sağır" dizisini çekerek onları bir araya getiren uzun bir aşk hikayesinin ardından 2014 Ağustos ayında düğününü ve Türk oyuncu Burji Aklai'yi kutladı, ancak Ocak 2017'de ayrıldılar ve boşanmaları Türk sanat camiasını şok etti. aralarındaki hikaye Güçlü aşk, Burji Aklai daha önce evlenmiş ve ayrılmış olmasına rağmen oyuncu Sarp Levendoğlu'ndan da ayrılmış, üç yıllık evlilikten sonra arkadaşlıkları başlamış ve birbirlerine aşık olana kadar yavaş yavaş gelişmiştir. aktris Burji Aklai boşanmasını resmi olarak bir mahkeme oturumunda elde etti ve bu Ocak 2017'de gerçekleşti.

Sarp Levendoğlu ile Derya Shansoy'un ilişkisi

Oyuncu Sarp Levendoğlu ile oyuncu Berji Aklai'nin ayrılığından bir yıl sonra Sarp, Türk oyuncu Derya Shinsoy ile ilişkisini açıkladı ancak herkesin düğünleri için tarih belirlemesini beklediği bir zamanda ayrıldılar ve Derya Shinsoy'un olduğu söylendi. Sarp ile Burji arasındaki farklılıkların daha önce alevlenmesinin sebebi, Sarp'ın Instagram'da kişisel sayfasında paylaştığı samimi bir fotoğrafla Derya'ya olan aşkını, fotoğrafa herhangi bir yorum yapmadan kucaklayan görünmesi ve söylentileri doğrulayan Sarp, Sarp ve Burji, ona ihanetinden ayrıldığı sırada yayınlandı.

Sarp Levendoğlu'nun oyunculukla başlangıcı

Türk oyuncu Sarp Levendoğlu, babasının kardeşi yönetmen Mustafa Altuklar'ın bazı dizilerde rol alması için kendisini tanıtmasıyla, altı yaşında çocukken sanat hayatına başladı. 2002 yılında gösterilen ve ilk katılımı olarak kabul edilen "O Simdi Asker" adlı bir filme katıldı. Daha sonra kendisi için en önemlisi ünlü Türk dizisi "Ölene Kadar" olmak üzere başarılı bazı diziler sundu. 2017 yılında seçkin bir rolü oldu ve bunu sanatsal çalışmaları takip etti.

Sarp Levendoğlu Ölene Kadar dizisinde

2017 yılının Ocak ayında gösterilen başarılı Türk dizisi Ölene Kadar'a katılan ünlü Türk oyuncu Sarp Levendoğlu, Nisan 2017'de gösterimini durduran bir Türk drama dizisi olup, dizinin olayları Dahan isimli bir doktorun kendini bulması etrafında dönüyor. Hapishanede ve en güzel günleri ve yılları ümidini yitirmeye ve en güzel günleri ve yılları kaybetmeye başlar Hayatı işlemediği bir suçtan dolayıdır ve Beryl'in sevdiği kızı öldürmekle suçlandığı için ömür boyu hapis cezasına çarptırılır. onunla evli olmak.

Türk oyuncu Sarp Levendoğlu karakterini canlandıran Ender isimli şahıs, Doktor Dahan'ı suçta tuzağa düşürmek ve hapse girmek için bir komplo kurmuş, Dahan'ı hapisten çıkaran genç bir kızın ifadesinde bir can simidi gelir ve sonradan ortaya çıkar Fakhriya Ujun adında genç bir avukattır. Kariyerine ilk davası olan Dahan davasıyla başladı ve başka kimsenin bulamadığına dair kanıt buldu, bu yüzden davayı tekrar açana kadar onu kanıtlara ikna etmek için Dahan'a gitti. Dolayısıyla her şeyin başlangıcı.

Dizide Doktor Dahan Swissur karakterini canlandıran Türk oyuncu Engin Ekurek, genç avukat Salvi Nardan karakterini canlandıran Türk oyuncu Fakhriya Ogen, Ender failinin karakterini canlandıran Türk oyuncu Sarp Levendoğlu rol alıyor. Berel Karalı karakterini canlandıran Türk oyuncu Kulgan Arslan, Yılmaz karakterini canlandıran Türk oyuncu Tansu Becchar, Sabiha Swissur ve diğerlerini canlandıran Türk oyuncu Serpil Gül ve dizinin yönetmenliğini Farida Kaitan üstleniyor. ve Deniz Büyük Kizli tarafından yazılmıştır.

Sarp Levendoğlu TV dizisi

2003 yılında gösterilen ve Mehmet karakterini canlandıran "Lise Defteri" dizisine katıldı.
2004 yılında gösterilen ve İbrahim karakterini canlandıran "Çınaraltı" dizisinde rol almıştır.
2007 yılında gösterilen ve stegmen Levent karakterini canlandıran "Emret Komutanim" dizisine katıldı.
2008 yılından 2009 yılına kadar gösterime giren "Gece Gündüz" dizisi Aslan karakterini canlandırıyor.
2009 yılında gösterilen "Altın Keslar" dizisine katıldı ve aynı yıl 2009 yılında "Uygun Adım Aşk" dizisine katıldı.

2010 yılında gösterime giren ve Yekta karakterini canlandırdığı "Kıvırcık Bayad" dizisi.
2010 yılında gösterime giren ve Hassan karakterini canlandırdığı Kalp Ağrısı dizisine katıldı.
Akef karakteriyle 2011 yılında gösterime giren "More Minixler" dizisi.
2012 yılında "Atlılar" dizisine katıldı.
2013 yılında gösterime giren ve Altan Parot karakterini canlandırdığı "Sakarya Virat" dizisi.


2013 yılında gösterilen ve Hilmi Şalisi karakterini canlandıran "Ghalib Derviş" dizisinde rol almıştır.
2013 yılında gösterime giren ve Serkan karakterini canlandırdığı "Boyle Bitmesin" dizisine katıldı.
2014 yılında gösterime giren Şefkat Tebe dizisi Kılıç Baskan karakterini canlandırıyor.
2014, 2015 yılında gösterilen ve Ali karakterini canlandırdığı "Küçük Ağa" dizisine katıldı.
2015 yılında ekrana gelen Ne Munasebet dizisi Demir karakteriyle karşımıza çıkmıştır.
2017 yılında gösterime giren "Ölüme Kadar" dizisinde Ender karakterini canlandırmıştır.
2017 yılında gösterilen Savaşçı dizisi Haider Bozkurt karakterini canlandırmaktadır.

Sarp Levendoğlu Filmleri

2002 yılında gösterime giren ve Yunan İskar karakterini canlandıran "Ya Shamdi Asker" filminde rol aldı.
2007 yılında gösterime giren "Emret Komutanim Sah Mat" adlı filmde beyaz perdede rol aldı.